Dopasowani do Ciebie Aktualności
2023-2024
2022-2021
2020-2019
2018-2017
STARSZE

VBW Engineering wprowadza na rynek nowy typ central wentylacyjnych - SPS-COMPACT

Przedstawiamy najnowszy produkt firmy – centralę podwieszaną w wersji kompaktowej SPS-COMPACT. Jej cechy szczególne sprawiają, że będzie się świetnie sprawdzać w budynkach mieszkalnych, pomieszczeniach biurowych, szkołach, przedszkolach, siłowniach, restauracjach czy jako opcjonalne wykonanie dla pomieszczeń basenowych i obiektów służby zdrowia. Cechuje ją wysoka energooszczędność przy jednoczesnym szerokim zakresie wydajności (300 m3/h ÷ 4500 m3/h) pozwalającym na odzysk ciepła do 93%. Urządzenie to posiada kompaktowe wymiary oraz samonośną konstrukcję obudowy z izolacją 30 mm (opcjonalnie 50 mm) umożliwiającą montaż w miejscach do tej pory niedostępnych dla tego typu instalacji.  

SPS–COMPACT wyposażone jest w nagrzewnicę - wodną lub elektryczną, wbudowaną wewnątrz centrali. Dzięki temu urządzenie łatwo dopasowuje się do docelowego pomieszczenia i posiada mniejsze gabaryty. Niewątpliwą zaletą urządzenia jest zastosowanie  nowoczesnej i bezpiecznej, samoregulującej  nagrzewnicy elektrycznej opartej na grzałkach PTC, która ułatwia utrzymanie znacznie niższej temperatury radiatora, całkowite wyeliminowanie ryzyka przegrzania układu oraz uzyskanie dużej powierzchnia wymiany ciepła. Bezpieczny transport oraz możliwość wymiany wymiennika od dołu możliwe jest dzięki zastosowaniu niewychodzących poza obrys  obudowy króćców przyłączeniowych nagrzewnicy wodnej.

W opcjach podstawowych urządzenia przewidziano fabryczne okablowanie i skonfigurowanie na zasadzie Plug&Play. Zastosowane w tego typu centrali filtry panelowe przy kompaktowych wymiarach umożliwiają osiągnięcie wysokoefektywnej filtracji powietrza.

SPS-COMPACT zapewnia możliwość rozbudowy układu o dodatkowe funkcję takie jak osuszanie, nawilżanie, dodatkowe stopnie filtracji i tak jak wszystkie urządzenia VBW Engineering dostosowana jest do potrzeb odbiorców, m.in. możliwe jest wykonanie urządzeń w różnorodnej kolorystyce.