Jeszcze więcej o Nas Blog

Osuszanie powietrza – czyli jak pozbyć się pleśni i nadmiaru wilgoci z pomieszczenia

Zanieczyszczone powietrze to nie jedyny problem z jakim mamy do czynienia  na co dzień. Często pomijamy lub zapominamy o wpływie innych, równie szkodliwych czynników, które mogą bezpośrednio wpływać na nasz komfort i zdrowie. Nieświadomie spędzamy czas w pomieszczeniach, w których nadmiar wilgoci doprowadza do powstawania i gromadzenia się pleśni w bardziej lub mniej widocznych miejscach. Nadmiar wilgoci w pomieszczeniu nie brzmi groźnie, jednak skutki jakie ze sobą niesie mogą mieć istotny wpływ na nasze zdrowie.


 

Wpływ zanieczyszczeń powietrza na zdrowie

Wpływ zanieczyszczeń powietrza na zdrowie człowieka związany jest bezpośrednio z ekspozycją na tego typu zanieczyszczenia. Pozwala to na określenie krótko- i długoterminowych skutków narażenia na zanieczyszczeń znajdujących się w powietrzu.

Zanieczyszczenia powietrza

Zanieczyszczenia powietrza są głównymi przyczynami globalnych zagrożeń środowiskowych. Dwutlenek węgla, dwutlenek siarki, pyły oraz tlenki azotu powstające w skutek uprzemysłowienia i wzrostu liczby ludności, działań przemysłu energetycznego i transportowego (spalanie paliw kopalnych) a także działalności rolniczej, są głównymi przyczynami zanieczyszczenia powietrza atmosferycznego.

Powietrze

Powietrze (z łac. aer) to jednorodna mieszanina gazów (lotnych pierwiastków i związków chemicznych) oraz areoli atmosferycznych (mikroskopijnych cząstek stałych i kropi cieczy zawieszonych w fazie gazowej) tworząca powłokę gazową (powierzaną) kuli ziemskiej, której chemiczny skład jest wyrównany wskutek cyrkulacji gazów w troposferze. Pojęcie „powietrze” bywa jednak odnoszone również do wszystkich sfer atmosfery ziemskiej (o różnorodnym składzie chemicznym i właściwościach fizycznych).