Dopasowani do Ciebie Aktualności
2023-2024
2022-2021
2020-2019
2018-2017
STARSZE

Nowa linia central VBW Engineering - BS/BD COMPACT R

Firma VBW Engineering wprowadza na rynek nową linie kompaktowych central wentylacyjno-klimatyzacyjnych – BS/BD COMPACT  R . Urządzenie zostało zaprojektowane, tak aby zachować pełną funkcjonalność przy zmniejszonych gabarytach. Nowa linia kompaktowych central stojących BS/BD COMPACT  R obejmuje 7 wielkości o wydajności od 500 do 9500m3/h. Nowa linia urządzeń znajdzie zastosowanie i zapewni komfort i optymalny poziom wentylacji takich pomieszczeń jak sklepy, restauracje, praco

wnie, sale konferencyjne oraz różnego rodzaju pomieszczenia użytku publicznego.

Główne cechy nowej linii produktów:

 • Zakres wydatków: 500 do 9500* m³/h
 • 7 dostępnych wielkości
 • kompaktowe wymiary konstrukcji
 • wysoka sprawność odzysku energii
 • standard Plug&Play ( fabryczne okablowanie urządzenia)
 • nowoczesny układ automatyki
 • energooszczędne i ciche silniki EC w klasie IE4
 • nagrzewnica PTC/wodna

* większy wydatek dobieramy indywidualnie

Odzysk energii

Nowa linia central BS/BD COMPACT – R została stworzona w celu osiągnięciu najwyższych standardów oraz spełnieniu wszystkim stawianym wymaganiom, dlatego nowa linia produktów VBW Engineering spełnia założenie dyrektywy EcoDesign 2018. Centrale BS/BD COMPACT – R zostały wyposażone w obrotowy wymiennik odzysku ciepła, który zapewnia sprawność odzysku energii do 81% 

Rotor napędzany jest silnikiem krokowym, który zapewnia dużą precyzję regulacji obrotów wymiennika oraz jego zwiększa jego efektywność.

Linia BS/BD COMPACT – R wyposażona została w nagrzewnicę - wodną lub elektryczną, wbudowaną wewnątrz centrali. Dzięki temu urządzenie łatwo dopasowuje się do docelowego pomieszczenia i posiada mniejsze gabaryty. Wielką zaletą urządzenia jest zastosowanie  nowoczesnej i bezpiecznej, samoregulującej  nagrzewnicy elektrycznej opartej na grzałkach PTC, która ułatwia utrzymanie znacznie niższej temperatury radiatora, całkowite wyeliminowanie ryzyka przegrzania układu oraz uzyskanie dużej powierzchnia wymiany ciepła.

Wysokosprawne wentylatory

W centralach z linii BS/BD COMPACT  R zespoły wentylatorowe zostały wyposażone w wysokosprawne silniki EC, które zapewniają najwyższą sprawność w całej charakterystyce pracy.

Wśród najważniejszych zalet silników EC znajdziemy:

 • łatwe sterowanie,
 • wysoka efektywność przetwarzania mocy elektrycznej na mechaniczną, 
 • wysoka sprawność (praktycznie niezmienna) w zakresie regulacji prędkości obrotowej,
 • niewielkie rozmiary obudowy,
 • cicha praca.

Filtry kasetowe

Centrale wentylacyjne wyposażone są w filtry kasetowe w klasie M5 (ISOePM10-50%) i F7 (ISOePM1>70%) zarówno dla powietrza świeżego, jak i wywiewanego. Układ sterowania monitoruje stan zabrudzenia filtrów.

Zawiasy i klamki

Drzwi inspekcyjne zostały wyposażone w podwójny, elastyczny zawias, który pełni jednocześnie funkcję klamki. Funkcja dual umożliwia otwarcie drzwi rewizyjnych zarówno na lewą, jak i prawą stronę. W przypadku miejsc o ograniczonym dostępie, ułatwia to całkowity demontaż drzwi. Zastosowanie takiego rozwiązania w konstrukcji centrali klimatyzacyjnej ułatwia użytkownikom serwisowanie i czyszczenie urządzenia.

Plug & Play i zintegrowana automatyka

Centrale kompaktowe BS/BD COMPACT R dostarczane są jako centrale okablowane z zamontowanym i skonfigurowanym systemem automatyki.

Układ nowoczesnej automatyki zarządza czasem pracy urządzenia, steruje pracą wentylatorów, wymiennika obrotowego, reguluje temperaturę i przepływ powietrza. System posiada zaprogramowane wszystkie obsługiwane przez centralę wentylacyjną funkcje. Za pomocą panelu sterowania umieszczonego na drzwiach urządzenia można wprowadzać nastawy funkcji, a także sprawdzić odczyty poszczególnych parametrów w formie tekstowej oraz w języku wybranym przez użytkownika. Fabryczna zabudowa układu sterowania, jest gwarancją na niezawodną współpracę podzespołów elektronicznych i mechanicznych

Jakość potwierdzona certyfikatami

Nowa linia kompaktowych central klimatyzacyjnych BS/BD COMPACT R spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa i jakości, które są potwierdzone przez certyfikaty niezależnych ośrodków kontroli. Centrale klimatyzacyjne VBW Engineering posiadają certyfikat TÜV Rheinland potwierdzający spełnienie warunków wykonania centrali zgodnie z normami DIN 1946-4:2008.