Dopasowani do Ciebie Aktualności
2023-2024
2022-2021
2020-2019
2018-2017
STARSZE

Relacja z udziału VBW Engineering w targach ISH 2019

Messe Frankfurt to miejsce, które co dwa lata gości ponad 2500 wystawców branży klimatyzacji i wentylacji oraz ok. 200 000 odwiedzających. To najlepsze miejsce do międzynarodowych spotkań, dlatego w roku 2019 na targi ISH we Frankfurcie firma VBW Engineering zdecydowała się zaprezentować własne produkty.

Na widowiskowym, oryginalnym stoisku przedstawiono tylko trzy urządzenia, jednak każde z nich stanowiło zestaw najciekawszych rozwiązań ofertowych firmy.

Zainteresowaniem cieszyła się centrala basenowa OKEANOS, wyposażona w pompę ciepła, znacznie zwiększającą współczynnik odzysku ciepła i umożliwiającą suszenie powietrza w okresach, gdy 100% dopływ powietrza nie zapewnia wymaganej wilgotności powietrza. Dodatkowym plusem stosowania pompy ciepła w urządzeniu basenowym jest możliwość odzyskiwania ciepła z powietrza wywiewanego i przekazywania go do podgrzewania wody w basenie. Wentylatory centrali posiadają łopatki ZAbluefin - bioniczne, pofalowane, ekstremalnie wydajne i super ciche. Wzorując się na budowie płetw humbaka, pokonujących olbrzymie odległości w oceanach, zaprojektowano wentylator, który można zastosować przy różnych wymogach ciśnieniowych.

Z kolei nowy typ osuszacza VBW Engineering przyciągał wzrok wizytujących oryginalnym wyglądem i zastosowaną technologią. Ten innowacyjny projekt obejmuje wykorzystanie dodatkowego odzysku ciepła (rekuperatora) w linii powietrza regeneracyjnego. Dzięki temu znacznie zmniejsza się zużycie energii przez całe urządzenie. Osuszacze adsorpcyjne typu CK należące do serii central wentylacyjnych serii BO, są stosowane w systemach wentylacyjnych, gdzie jednym z głównych parametrów obróbki jest utrzymanie niskiego poziomu wilgotności.

Najciekawszym obiektem stoiska była centrala, która sama w sobie stanowiła swoisty zestaw możliwości specjalnych rozwiązań naszej firmy – począwszy od:

  • czerpni akustycznej,
  • filtra węglowego,
  • wysokowydajnego odzysku ciepła (do 93% wydajności),
  • sekcji centrali do pracy z powietrzem o wysokiej temperaturze (do 1000C),
  • sekcji centrali w wykonaniu higienicznym, przetestowane pod kątem zgodności z warunkami określonymi w normie DIN 1946-4, potwierdzone przez TÜV Rheinland,
  • system pre-cooling, gdzie w zależności od temperatury i trybu pracy można osiągnąć oszczędności kosztów przekraczające 40%, szybki zwrot z inwestycji dzięki oszczędności energii (1-2 lat), lepsze osuszanie, brak napędów elektrycznych i kosztów operacyjnych,
  • sekcja w wykonaniu przeciwwybuchowym, stosowana w pomieszczeniach wentylacyjnych zakwalifikowanych jako należące do strefy zagrożonej wybuchem gazu lub eksplozją łatwopalnych grup cieczy IIA i IIB w grupach zagrożenia wybuchem oraz w klasach temperatury T1, T2, T3 i T4 (posiadają Certyfikat UE dot. urządzeń spalających paliwa gazowe GAR).

Podsumowując obecność VBW Engineering na Targach ISH we Frankfurcie - nasze centrale klimatyzacyjno-wentylacyjne z sukcesem konkurują z produktami innych wystawców. Umożliwiając dowolną konfigurację sekcji, spełniając najbardziej złożone rygory związane z zaawansowanym przetwarzaniem powietrza, a także oczekiwań  związanych z estetycznym wyglądem produktu – prezentujemy na rynku produkt dla najbardziej wymagających.