Dopasowani do Ciebie Aktualności
2023-2024
2022-2021
2020-2019
2018-2017
STARSZE

Nowa Realizacja w Muzeum Tradycji Szlacheckiej

Z przyjemnością informujemy o naszej najnowszej realizacji w ramach modernizacji historycznego kompleksu Muzeum Tradycji Szlacheckiej w Waplewie Wielkim. Jako część intensywnych prac remontowych, dostarczyliśmy dwie nowoczesne centrale wentylacyjne z automatyką do remontowanej powozowni pałacowej.

 

Modernizacja Powozowni Pałacowej

Powozownia pałacowa w Waplewie Wielkim, będąca częścią kompleksu Muzeum Tradycji Szlacheckiej, przechodzi właśnie intensywne prace remontowe. Celem tych prac jest przywrócenie dawnego blasku i funkcjonalności tego historycznego obiektu. Nasze centrale wentylacyjne z automatyką zostały dostosowane do trudnych warunków montażowych, w tym montażu przez otwór w dachu oraz ograniczonego dostępu do instalacji.

 

Historia Muzeum Tradycji Szlacheckiej

Muzeum Tradycji Szlacheckiej znajduje się w malowniczym pałacu z XVII wieku, który był dawną rezydencją hrabiów Sierakowskich. Ten kompleks pałacowo-parkowy jest wspaniałym przykładem polskiej tradycji sarmackiej i ziemiańskiej. Muzeum, będące oddziałem Muzeum Narodowego w Gdańsku, prezentuje bogatą historię polskiej szlachty, w tym słynną galerię ponad 400 obrazów oraz imponujące zbiory biblioteczne liczące ponad 10,000 tomów.

Szczegóły Realizacji

  • Lokalizacja: Waplewo Wielkie, Polska
  • Wyzwania: Montaż przez otwór w dachu oraz trudne warunki montażowe i dostępowe
  • Centrale wentylacyjne: SPS i BS z automatyką
  • Łączny wydatek powietrza: 9 920 m³/h 

Nie boimy się trudnych wyzwań i cieszymy się, że mogliśmy przyczynić się do modernizacji tak ważnego miejsca. Nasze rozwiązania technologiczne wspierają zachowanie i przywrócenie historycznych obiektów do życia, zapewniając nowoczesne standardy komfortu i funkcjonalności.