Dopasowani do Ciebie Aktualności
2023-2024
2022-2021
2020-2019
2018-2017
STARSZE

Uzupełniamy ofertę urządzeń kompaktowych z linii SPS Compact

Dodajemy do swojego portfolio urządzeń kompaktowych centrale SPS COMPACT R - z obrotowym wymiennikiem ciepła. Tym samym uzupełniając ofertę z linii produktów SPS Compact. Teraz urządzenie SPS Compact R, stanowi kompletne uzupełnienie centrali SPS Compact H, dostosowując się do wszelkich potrzeb klienta, który szuka kompaktowych urządzeń przeznaczonych do małych i średnich obiektów.

Główne cechy linii produktów SPS Compact:

 • Wielkości urządzenia:
  Compact R: 5 wielkości podstawowych
  Compact H: 6 wielkości podstawowych
 • Wydajność urządzenia:
  Compact R: od 150 do 3880 m³/h
  Compact H: od 300 do 4500 m³/h
 • Wymiennik ciepła:
  Compact R: Obrotowy
  Compact H: Przeciwprądowy
 • Sprawność odzysku ciepła:
  Compact R: do 83%
  Compact H: do 89%
 • Kompaktowe gabaryty
 • Montaż wewnętrzny w systemie podwieszanym lub leżącym
 • Energooszczędne i ciche silniki EC w klasie IE4
 • Nagrzewnica elektryczna PTC / nagrzewnica wodna
 • Rozdzielnica zasilająco-sterująca zabudowana wewnątrz urządzenia
 • Automatyka typu Plug&Play

Konstrukcja

Centrale z linii SPS COMPACT, przeznaczone są do montażu w pomieszczeniach zamkniętych. Obudowa jest konstrukcją samonośną, a poszycie wewnętrzne i zewnętrzne wykonane jest z wysokoodpornych materiałów na uszkodzenia. Wypełnienie między nimi stanowi wełna mineralna, która posiada bardzo dobre właściwości termiczne i akustyczne. Obsługa urządzeń zapewniona jest od dołu (podwieszana centrala) lub od góry (stojąca centrala) oraz z jednej z dwóch stron obsługowych - prawej lub lewej. Dodatkowo osłony urządzeń mocowane są z wykorzystaniem zawiasów i docisków szybkomocujących. Umieszczenie wszystkich sekcji funkcjonalnych w jednej obudowie, powoduje, że gabaryty central są kompaktowe, co ułatwia transport, montaż i obsługę urządzeń na obiekcie.

 

Odzysk energii

Centrale z linii SPS COMPACT, zostały wyposażone w dwa rodzaje wymiennika odzysku ciepła.
SPS Compact R, w obrotowy wymiennik ciepła, który zapewnia sprawność odzysku energii do 83%. Rotor napędzany jest silnikiem krokowym, który zapewnia dużą precyzję regulacji obrotów wymiennika oraz jego zwiększa jego efektywność. Natomiast SPS Compact H, wyposażono w przeciwprądowy wymiennik ciepła, który zapewnia sprawność odzysku energii do 89%. Obecnie ten rodzaj wymiennika zapewnia największą skuteczność odzysku ciepła, przy zachowaniu efektywności energetycznej. Centrale wentylacyjna z linii SPS COMPACT, wyposażone zostały w nagrzewnicę - wodną lub elektryczną PTC, wbudowaną wewnątrz centrali. Dzięki temu urządzenia łatwo dopasowują się do docelowego pomieszczenia i posiadają mniejsze gabaryty. Wielką zaletą tych urządzeń jest możliwość zastosowania nowoczesnej i bezpiecznej, samoregulującej nagrzewnicy elektrycznej opartej na grzałkach PTC, która ułatwia utrzymanie znacznie niższej temperatury radiatora, całkowite wyeliminowanie ryzyka przegrzania układu oraz uzyskanie dużej powierzchnia wymiany ciepła.

 

Wysokosprawne wentylatory EC

W centralach z linii SPS COMPACT zespoły wentylatorowe zostały wyposażone w wysokosprawne silniki EC, które zapewniają najwyższą sprawność w całej charakterystyce pracy. Zintegrowany system elektroniki w silnikach EC umożliwia płynną regulację obrotów przy zachowaniu wysokiej sprawności. Wentylatory EC charakteryzują się bardzo wysoką sprawnością w pełnym zakresie charakterystyki pracy, niejednokrotnie przekraczającą 90%. Szacuje się, że w zależności od regulacji wentylatory EC pobierają ok. 20÷50% mniej energii, niż standardowe silniki AC.

 

Filtry panelowe

Prawidłowe funkcjonowanie central wentylacyjnych uzależnione jest od skuteczności zastosowanej filtracji, dlatego w centralach z linii SPS COMPACT  zainstalowano filtry panelowe: SPS COMPRACT R w klasie M5 (ISOePM 10 - 50%) i F7 (ISOePM1 >70%), natomiast SPS COMPACT H posiada także filtr klasy G4 (ISO Coarse>65%), zarówno dla powietrza świeżego, jak i wywiewanego. Dodatkowo, aby zapewnić poprawność działania urządzeń, układ sterowania monitoruje stan zabrudzenia filtrów.

 

Plug & Play i zintegrowana automatyka

Centrale z linii SPS COMPACT dostarczane są jako centrale okablowane z zamontowanym i skonfigurowanym systemem automatyki. Układ nowoczesnej automatyki zarządza czasem pracy urządzenia, steruje pracą wentylatorów, wymiennika, reguluje temperaturę i przepływ powietrza. System posiada zaprogramowane wszystkie obsługiwane przez centralę wentylacyjną funkcje. Fabryczna zabudowa układu sterowania, jest gwarancją na niezawodną współpracę podzespołów elektronicznych i mechanicznych.

 

 

Więcej informacji na temat naszych central oraz dokładną specyfikację techniczną znajdziesz na stronie https://www.vbw.pl/produkty.html