Dopasowani do Ciebie Aktualności
2023-2024
2022-2021
2020-2019
2018-2017
STARSZE

Międzynarodowe sympozjum VBW Engineering w Sea Towers

Stosowane przez VBW Engineering najnowsze technologie produkcji wzbudzają ogromne zainteresowanie. Są też tematem sympozjów i specjalnych szkoleń organizowanych przez naszą firmę. W dniach 07-09.04.2010 gościliśmy specjalistów, aktywnie działających w branży klimatyzacji na terenie Białorusi. Otwarcie tegorocznego seminarium szkoleniowego zorganizowaliśmy w jednym z obiektów, w których o komfortowy klimat dbają między innymi centrale wyprodukowane przez VBW Engineering.

Prezentacja obecnych działań firmy i przedstawienie całej gamy produktów odbyło się tym razem na szczycie najwyższego gdyńskiego budynku - luksusowego apartamentowca Sea Towers. Górujący nad miastem kolos, to nie tylko nowoczesne apartamenty, ale również pomieszczenia biurowe i usługowe. Miejscem spotkań biznesowych, konferencji, oraz innych uroczystości dla gości oraz mieszkańców jest tu Sala Reprezentacyjno-Restauracyjna. O komfortowy klimat tego "serca budynku" dbają centrale klimatyzacyjne kompaktowe BO produkcji VBW Engineering z najnowszym systemem automatyki sterującej.

Projekt budynku powstał w wiedeńskiej pracowni architektonicznej Andrzeja Kapuścika, a inwestorem była firma Invest Komfort SA. Sea Towers znajduje w tzw. Nadmorskiej Strefie Prestiżu Miejskiego w Gdyni, obok Skweru Kościuszki. Od linii brzegowej dzieli go tylko 12 metrów Nabrzeża Prezydenta. Należy tu też zwrócić uwagę, że przed 1930 rokiem, teren, na którym obecnie trwa ta wspaniała inwestycja, znajdował się pod wodami Zatoki Gdańskiej, dlatego realizacja takiego przedsięwzięcia wymagała od konstruktorów wykorzystania najnowszych osiągnięć technicznych oraz specjalnych rozwiązań. Sea Towers obecnie jest najwyższym, oddanym do użytku budynkiem mieszkalnym w Polsce.