Dopasowani do Ciebie Realizacje
OSIR - Bytom
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu to powstały w 1977 ogromny kompleks sportowy posiadający w swoim wyposażeniu sekcję tj: pływalnie krytą z dwoma basenami, lodowisko, stadion miejski, halę sportową z widownią na 996 osób, skatepark oraz zespół boisk.
Muzuem Kolejnictwa Ryga
W 1999 roku rozpoczęła się renowacja zabytkowego budynku parowozowni w stolicy Łotwy – Rydze, w którym znajduje się Muzeum Kolejnictwa. Projekt przedsięwzięcia przewidywał utworzenie hal ekspozycyjnych, pomieszczeń biurowych oraz zaplecza do konserwacji eksponatów. We wrześniu 2000 roku nastąpiło uroczyste otwarcie tego jakże interesującego obiektu i udostępniono go szerokiej rzeszy wielbicieli historii kolejnictwa. Pod opieką muzeum znajduje się ponad tysiąc eksponatów, w tym zabytkowe pociągi, dokumentacja techniczna, fotografie związane z historią kolei, sprzęt sygnalizacyjny, mundury kolejarzy oraz bilety. Ukazana tu historia kolejnictwa doskonale pokazuje również wysoki rozwój technologiczny i przemiany zachodzące nie tylko w stolicy, ale i w całej Łotwie.
Narodowe Muzeum Morskie - Gdańsk
To narodowa instytucja kultury, muzeum przyjmujące za swoje posłannictwo ochronę dziedzictwa nautologicznego, poprzez gromadzenie i zabezpieczanie zabytków związanych z żeglugą, szkutnictwem, okrętownictwem, rybołówstwem oraz upowszechniające wiedzę o nich, a także o morskiej historii Polski i jej gospodarce. Muzeum realizuje swoją misję poprzez prace badawcze, konserwację zabytków, organizację wystaw i uczestnictwo w stowarzyszeniach muzealniczych.
Lodowisko Torbyd, Bydgoszcz
Miejskie lodowisko Torbyd zostało otwarte w styczniu 2018 roku. Obiekt liczy 4605 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. Na tafli może znajdować się jednocześnie 240 osób. Lodowisko Torbyd pełni przede wszystkim funkcję miejskiej ślizgawki, choć płyta lodowiska posiada parametry spełniające wymogi International Ice Hockey Federation, co pozwala rozgrywać także mecze zawodowe.
Pałac kultury Ziemeļblāzma
„Ziemeļblāzma” to pałac kulturalny w Rydze. Ma kilka chórów, orkiestr, zespołów folklorystycznych, pracowni artystycznych, zespołów itp. Znajduje się tu również filia Biblioteki Ziemeļblāzma, filia Biblioteki Centralnej w Rydze.
Klub Studio, Kraków
W 1964 r. została uruchomiona nowatorska, wielokrotnie nagradzana inwestycja, której generalnym projektantem był Prof. dr hab. inż. arch. Tomasz Piotr Mańkowski, tworząca kompleks mieszkalno-usługowy pod nazwą Miasteczko Studenckie w Krakowie. To największy tego typu kompleks w Polsce, który ma za zadanie zapewnić mieszkanie oraz łatwy dostęp do usług, kultury i sportu dla tysięcy studentów.
Stadion Almaty Arena, Kazachstan
Za powstaniem nowoczesnego stadionu ALMATY ARENA, stała inicjatywa stworzenia obiektu w pełni zamkniętego, odcinającego widzów od warunków zewnętrznych z uwagi na skrajnie mroźne zimy i upalne lata. Pod tysiącami ton stali znalazły się trybuny podzielone na dwa poziomy: dolny poziom wokół całej murawy mieści ok. 16 tys. widzów, a górny – tylko na wschodzie i zachodzie – kolejnych 14 tysięcy. Pierwsze spotkanie rozegrano 3 lipca 2009 między nowopowstałym klubem Lokomotiv
Jordanki - Toruń
Budynek zaprojektowany przez hiszpańskiego architekta Fernando Menisa swoim ceglanym wnętrzem nawiązuje do znajdującej się tuż obok toruńskiej starówki. Obiekt był wielokrotnie nagradzany.
Hala szkolna Gimnazjum nr 2, Żukowo
Hala widowiskowo – sportowa znajdująca się przy Publiczne Gimnazjum nr 2 im. Jana Heweliusza w Żukowie. Na hali dostępna jest widownia na co najmniej 150 osób a także wyposażenie obejmujące inną niezbędną infrastrukturę. Na hali organizowane są wydarzenia szkolne oraz wydarzenie sportowe w tym turnieje piłkarskie.
Ergo Arena - Gdańsk
ERGO ARENA dzięki swej nowoczesnej konstrukcji pomieścić może 11000, a wraz z miejscami stojącymi, nawet 15000 widzów. Daje możliwość rozegrania całego wachlarza konkurencji sportowych. Rozbudowany system audio, doskonała akustyka obiektu, konstrukcja dachowa pozwalająca na podwieszenie do 144 ton sprzętu oświetleniowego lub nagłośnieniowego, oraz duża przestrzeń gwarantują najwyższą jakość imprez muzycznych oraz widowisk teatralnych.
Arena - Toruń
To pełnowymiarowa, wielofunkcyjna hala widowiskowo-sportowa z podstawową funkcją lekkoatletyczną w Toruniu. Oficjalne otwarcie obiektu nastąpiło 10 sierpnia 2014 roku. W 2021 roku w Arenie Toruń odbyły się 36. Halowe mistrzostwa Europy w lekkoatletyce. W skład „Areny Toruń” wchodzi hala główna, w której znajduje się sześciotorowa bieżnia o długości 200m, ośmiotorowa bieżnia do biegów sprinterskich, rozbieżnia do skoku w dal, trójskoku, skoku o tyczce i skoku wzwyż oraz rzutnia do pchnięcia kulą oraz boiskiem wielofunkcyjnym.
Chorzowskie centrum kultury - Chorzów
Chorzowskie Centrum Kultury jest jedną z najważniejszych instytucji kulturalnych na mapie Chorzowa. Jego początki sięgają lat 20-tych ubiegłego stulecia.
Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu
To pierwsze w województwie kujawsko-pomorskim centrum nauki. Otwarte w 2013 roku, zlokalizowane jest w budynkach z przełomu XIX i XX wieku. Na powierzchni 5 tys m2, na 6 kondygnacjach znajduje się przestrzeń w czterema wystawami stałymi oraz wstawami tymczasowymi, pracownie naukowe oraz sale ekspozycyjne dla dzieci. Wizytówką Cantrum jest, widoczne z każdej kondygnacji, Wahadło Fpucaulta, obrazujące zjawisko obrotu ziemi wokół własnej osi.
Centrum Tenisowe ANGIE w Puszczykowie
Centrum tenisowe oferuje do dyspozycji 11 kortów zlokalizowanych zarówno wewnątrz (na hali) jak i na zewnątrz. Hala zawierająca cztery korty, dzięki swemu rozmiarowi, pozwala na rozgrywanie profesjonalnych turniejów.
Park rozrywki Mandoria
Mandoria Park Przygód to tematyczny park rozrywki zlokalizowany w miejscowości Rzgów koło Łodzi. Tematem przewodnim, otwartego w 2021 roku parku, są europejskie miasta handlowe epoki renesansu. Park o docelowej powierzchni ok 50 ha, obejmuje stworzony pod dachem całorocznym park rozrywki obejmujący powierzchnie 1,5 ha.
Muzeum Bursztynu w Gdańsku
Muzeum Bursztynu, stanowiące oddział Muzeum Gdańsk, jest to muzeum rzemiosła dokumentujące historię bursztynu oraz dzieje bursztyniarstwa na terenie Polski. Zlokalizowane w jednym z flagowych zabytków starówki gdańskiej, w Wielkim Młynie, Muzeum Bursztynu otwarte zostało w 2021. zez oddział Muzeum Gdańska. Do dyspozycji zwiedzających oddaje wystawy stałe oraz czasowe, zalkalizowane na trzech kondygnacjach.
Muzeum Techniki i Komunikacji - Zajezdnia w Szczecinie
Zlokalizowane w Szczecinie Muzeum Techniki i Komunikacji „Zajezdnia” jest jednym z największych na terenie Polski muzeów o profilu technicznym. Muzeum powstałe w 2006 mieści się we wpisanej do rejestru zabytków zajezdni tramwajowej. W miejscu tym zapoznać można się z historią szczecińskiej komunikacji miejskiej oraz szczecińskim przemysłem motoryzacyjnym.
Opera Nova
Zlokalizowany w Bydgoszczy teatr operowy – Opera Nova pełni również rolę teatru muzycznego, Jest jedną z 10 scen operowych w Polsce oraz jedynym tego typu teatrem na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Siedziba Opery mieści w jednym z trzech architektonicznych kręgów Centrum Kongresowego, zlokalizowany w zakolu Brdy. Opera Nova to instytucja kulturalna realizująca działalność artystyczną w formie widowisk operowych, operetek, baletu i musicali. Działalność opery obejmuje również przedsięwzięcia edukacyjne, np. Studio Baletowe wprowadzające w świat opery i baletu dzieci i młodzież.
Niepubliczne przedszkole "Zakątek" Łochowo
Głównym założeniem projektu budowy przedszkola, było stworzenie nowoczesnej, kreatywnej i pozytywnie oddziałującej na dzieci przestrzeni do nauki i zabawy, stworzenie miejsca, które zachęci dzieci do rozwinięcia wyobraźni. Przestrzeń, w której w komfortowych i kreatywnych warunkach, będzie możliwe pobudzanie wyobraźni młodych adeptów.
Polski Teatr Tańca
Teatr działający w Poznaniu. Funkcjonujący pod aktualną nazwą od 2018 roku. Założony został w 1973 z inicjatywy władz miejskich i środowiska artystycznego Poznania. Poszerzając swoją działalność o pierwiastek edukacyjno-warsztatowy. Teatr organizował w latach 1994-2016 międzynarodowe warsztaty tańca współczesnego oraz międzynarodowy festiwal teatrów tańca.
Teatr im. Wilama Horzycy
Znajdujący się w Toruniu, teatr dramatyczny im, Wilama Horzycy ma wojewódzkiej instytucji kultury. Teatr zlokalizowany jest w północnej części Zespołu Staromiejskiego. Część reprezentacyjna gmachu i główne wejście znajduje się przy Placu Teatralnym 1. W 1971 roku budynek siedziby teatru wpisano do rejestru zabytków, figuruje także w gminnej ewidencji zabytków.
Wintergarten Variete - Berlin
Wejście do teatru Wintergarten Berlin przenosi do wspaniałego świata rozmaitości. Ciemny aksamit, szlachetne drewno i niepowtarzalne rozgwieżdżone niebo odtwarzają atmosferę czarujących lat dwudziestych XX wieku.