Centrala kompaktowa
BS/BD Compact-H

Opis produktu

BS/BD COMPACT H to niezwykle wydajna centrala dostępna w kompaktowej obudowie. Przeznaczona do montażu BS-wewnątrz, BD-zewnątrz budynku. Dostępna w 7 wariantach wielkościowych.  Od teraz urządzenie dostępne jest z nowoczesnym wymiennikiem przeciwprądowym-heksagonalnym.

95%
pobierz kartę produktu
Wydajność
200 do 9000m³/h
Typ urządzenia
Stojące
System automatyki
Plug&Play
Rodzaj filtrów
(panelowe)
ISO ePM10 50% (M5)
ISO ePM1 70% (F7)
Wykonanie
BS- Wewnętrzne, BD- Zewnętrzne
Sprawność
odzysku ciepła
Do 95%
Zastosowanie
Biura, sklepy, restauracje, przedszkola, małe obiekty publiczne

Cechy produktu

Centrala wentylacyjno-klimatyzacyjna – BS/BD COMPACT H to zupełnie nowy produkt w portfolio VBW Engineering. Urządzenie skupia najlepsze rozwiązania firmy, które opracowano na przestrzeni 25-ciu lat doświadczenia. Poszycie z blachy magnelis ZM310, energooszczędne wentylatory EC, nagrzewnica elektryczna PTC lub wodna, izolacja z wełny mineralnej, filtry panelowe oraz pełna automatyka zsystemem Plug&Play, a wszystko to ukryte we wzmocnionej konstrukcji o zmniejszonych gabarytach.

  • zakres wydatków: 200 do 9000* m³/h
  • 7 dostępnych wielkości
  • wymiennik ciepła: przeciwprądowy (heksagonalny)
  • nagrzewnica elektryczna PTC/wodna
  • energooszczędne i ciche silniki EC w klasie IE4
  • kompaktowe wymiary konstrukcji
  • wysoka sprawność odzysku energii do 95%
  • standard Plug&Play (fabryczne okablowanie urządzenia)
  • nowoczesny układ automatyki

Konstrukcja

Typoszereg BS/BD-COMPACT-H składa się z 7 wielkości, lecz nie wprowadzamy ograniczeń na większe urządzenia. Istnieje możliwość doboru indywidualnego urządzenia w kwestii materiałów i wydatku powietrza. Centrala serii BS/BD-COMPACT-H wykonana jest w technologii samonośnej bez profili aluminiowych. Osłony zewnętrzne central wykonane są z blachy Magnelis ZM310, wypełnienie pomiędzy nimi stanowi wełna mineralna. Centrali wyposażone są w króćce dla podłączenia do kanałów. Izolacja z wełny mineralnej posiada dobre właściwości termiczne i akustyczne, grubość izolacji to 50 mm. Umieszczenie wszystkich sekcji funkcjonalnych w jednej obudowie, powoduje, że gabaryty urządzenia są kompaktowe co ułatwia transport, montaż i obsługę urządzenia. Centrala jest dostarczana jako kompletne urządzenie wraz z automatyką i okablowaniem. Urządzenie wykonane w standardzie plug & play.

Pełna automatyka (okablowanie wewnętrzne)

Energooszczędne silniki EC (w klasie IE4)

Nagrzewnica elektryczna PTC lub wodna

Wersja zewnętrzna lub wewnętrzna

Przeciwprądowy heksagonalny wymiennik ciepła

Warianty

Wybierz swoją centralę

Automatyka i Plug&Play

Do produkowanych central, dostarczamy kompletne układy automatyki. Firma świadczy również usługi montażu, uruchomienia i serwisowania urządzeń przez wykwalifikowany, doświadczony personel. Na podstawie konsultacji z zamawiającym, sterowanie urządzeniami dostosowane jest za każdym razem do specyfiki obiektu oraz indywidualnych potrzeb użytkownika.

Ideą układu automatyki PLUG & PLAY jest przygotowanie systemu sterowania centralą, w taki sposób, by umożliwiała gotowość urządzenia do natychmiastowej pracy.
VBW Engineering oferuje centrale klimatyzacyjno-wentylacyjne wraz z fabrycznym układem automatyki. Wewnętrznym okablowaniem i rozdzielnicą wraz ze sterownikiem, zamontowaną na centrali.

&PLUGPLAY
&PLUGPLAY

Zalety zastosowania systemu PLUG & PLAY

Skrócony czas montażu i uruchomienia
(obniżenie kosztów)
Uruchomienie centrali bez zakłóceń
spowodowanych trudnymi warunkami atmosferycznymi
Podłączenia elektryczne wykonane i sprawdzone przez
wykwalifikowaną kadrę techników
Certyfikowane
przewody końcówki elektryczne, atestowane puszki i przyłącza kablowe
Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z naszym przedstawicielem kontakt