Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Przepływowe wymiennikowe nagrzewnice powietrza z palnikiem gazowym PEGAZ

Nagrzewnica gazowa PEGAZ ma zastosowanie w centralach grzewczo-wentylacyjnych lub klimatyzacyjnych, przeznaczonych do montażu w pomieszczeniach zamkniętych o normalnym zapyleniu, jak i do pracy na zewnątrz budynku. PEGAZ może pracować także jako indywidualny moduł grzewczy w kanale wentylacyjnym, będąc nagrzewnicą strefową lub jako kilka modułów kanałowych, pracujących równolegle dla jednej centrali. Ogrzewanie powietrza nagrzewnicą gazową lub olejową stosuje się często w obiektach, w których nie ma innych źródeł energii lub istniejące źródła ciepła są nieekonomiczne bądź nie pokrywają potrzeb energetycznych. Szczególnie zalecane jest stosowanie modułów grzewczych PEGAZ w obiektach typu: domy towarowe, hale produkcyjne, hale sportowe, sklepy, hurtownie, pomieszczenia gospodarcze itp.
Zastosowanie modułu grzewczego typu PEGAZ wraz z kompletnymi instalacjami olejowymi lub gazowymi jest znacznie tańszym przedsięwzięciem, niż budowa kotłowni, niezbędnej do wyprodukowania i przesłania czynnika grzewczego do centrali. Moduły grzewcze PEGAZ z palnikiem gazowym lub olejowym współpracują z centralami wentylacyjnymi oraz klimatyzacyjnymi sekcyjnymi BS, centralami dachowymi BD oraz pracują jako kanałowe nagrzewnice strefowe. Moduł może być wyposażony w palnik gazowy lub olejowy - jednostopniowy , dwustopniowy (progresywny), modulowany . W zależności od rodzaju palnika moduł wyposażony jest w podzespoły zabezpieczające przed przegrzaniem wymiennika oraz w system kontrolujący pracę palnika. Indywidualny układ sterowania modułu grzewczego posiada odpowiednie wyjścia i wejścia przeznaczone do współpracy z układem sterowania całej centrali (np. układ grzania może być włączony, gdy otrzyma sygnał, że pracuje wentylator centrali). O wyborze przez projektanta rodzaju palnika, a w konsekwencji układu sterowania, decyduje charakter obiektu oraz wymagania stawiane danej instalacji.

pegaz_2010