Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Eksponaty VBW Engineering na wystawie Experyment

Wystawa interaktywna EXPERYMENT w Gdyni jest jednym z pierwszych tego typu przedsięwzięć w Polsce, łączącym naukę i zabawę w atrakcyjną formę spędzania czasu. Wizyta w Centrum Nauki pozwala "odkrywcom-amatorom", dzieciom i dorosłym, na przyswajanie wiedzy poprzez zabawę. Pomaga zrozumieć otaczające procesy, a także pobudza ciekawość świata i praw nim rządzących.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w wyniku ścisłej współpracy pomiędzy VBW Engineering i Pomorskim Parkiem Naukowo-Technologicznym powstały trzy nowe eksponaty oparte na technologii i podzespołach naszej firmy. Dzięki naszemu doświadczeniu w dziedzinie klimatyzacji, mogliśmy w poniższych eksponatach ukazać zasadę działania tuneli aerodynamicznych, zmiany siły wiatru w skali Beauforta wraz z jej oddziaływaniem na środowisko, a także zjawisko skupiania się i rozpraszania zanieczyszczeń powietrza pochodzących np. z nieekologicznych kotłowni i zakładów produkcyjnych.

beaufort_small
tunel_small zanieczyszczenia_small