Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Politechnika Warszawska - konferencja "Nowe techniki w klimatyzacji i ogrzewnictwie" - 3 razy VBW Engineering

Na jednej z najlepszych uczelni technicznych w Polsce - Politechnice Warszawskiej odbyła się Konferencja p.t. "Nowe techniki w klimatyzacji i ogrzewnictwie". Przyciągnęła w równym stopniu specjalistów - naukowców z wielu innych ośrodków badawczych, ekspertów, jak i studentów kierunków technicznych. Była to doskonała okazja do spotkania i wymiany wzajemnych doświadczeń.
Przykładem takiej wymiany było wystąpienie wykładowcy z Politechniki Gdańskiej - dr inż. Marka Jaskólskiego. W swoim wykładzie: "Analiza psychometryczna rozwiązań konstrukcyjnych nowoczesnych central klimatyzacyjnych" wykorzystał wyniki współpracy Politechniki Gdańskiej z Działem Badań i Rozwoju VBW Engineering. Dzięki wspólnym działaniom powstaje tu prototypowa, niezwykle nowoczesna centrala klimatyzacyjna, która jest obecnie w trakcie przygotowań do badań certyfikacyjnych, a następnie oficjalnej premiery rynkowej.


Firma VBW Engineering, propagator wdrażania najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych w branży klimatyzacyjnej, przedstawiła również w takcie konferencji jedno ze swoich najnowszych rozwiązań technologicznych w wykładzie "Centrale klimatyzacyjne z funkcją dochłodzenia skraplacza zabudowanego układu chłodniczego". Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się ponadto eksponowana na naszym stoisku centrala klimatyzacyjna, jako przykład praktycznego rozwiązania oraz reprezentant oferty VBW Engineering.

>>Wybrane zagadnienia wykładu dr inż. Marka Jaskólskiego<<


Uczestnicy konferencji mieli również okazję wysłuchać referatu dr inż. Macieja Buzuka - Zaprzysiężonego Eksperta KIG nr 0033 Audytora uznanego przez Bank Światowy. Pragniemy przypomnieć, że wykłady tego eksperta były również częścią ogólnopolskiego cyklu sympozjów naukowych organizowanych przez VBW Engineering w dniach 26.03. - 25.04.2008.

>>Referat dr inż. Macieja Buzuka p.t. "Nowe Techniki w Ogrzewnictwie i Wentylacji"<<


Dla osób, które nie miały możliwości uczestniczenia w konferencji przytaczamy poniżej wspomniany referat z konferencji w Warszawie.
Tematyka konferencji:

  • Światowe trendy w projektowaniu systemów wentylacji, klimatyzacji i ogrzewania
  • Nowoczesne rozwiązania w urządzeniach wentylacyjnych, klimatyzacyjnych i grzewczych
  • Gospodarka energią cieplną i chłodniczą w budynku
  • Wentylacja w oddymianiu budynków
  • Wymagania i środki zapewnienia odpowiedniej jakości środowiska wewnętrznego w obiektach komfortowych i przemysłowych
  • Problemy techniczne i proceduralne przy przekazywaniu instalacji wentylacyjnych, klimatyzacyjnych i grzewczych do eksploatacji
  • Warunki eksploatacji instalacji wentylacji, klimatyzacji i ogrzewania
  • Instalacje klimatyzacyjne i grzewcze w budynku inteligentnym
  • Komfort cieplny i jakość powietrza w pomieszczeniach
  • Niekonwencjonalne źródła energii i ciepła w systemach wentylacji, klimatyzacji i ogrzewania
  • Termomodernizacja i certyfikacja energetyczna budynków
  • Konferencję zorganizował Warszawski Zakład Klimatyzacji i Ogrzewnictwa przy współpracy Zarządu Głównego Polskiego Zrzeszenia Inżynierów i Techników Sanitarnych (ZG PZITS)
konferencja_wawa_1_mid
konferencja_wawa_3_mid