Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Kolejny obiekt sportowy w Bydgoszczy - TORBYD

Sportowa Bydgoszcz wzbogaciła się o kolejny, dawno oczekiwany obiekt. Na Babiej Wsi, obok Hali Sportowo-Widowiskowej "Łuczniczka" i  Artego Arena powstało sztuczne lodowisko "Torbyd".  I znowu, tak jak w pozostałych budynkach kompleksu, instalację klimatyzacyjną oparto o produkty VBW Engineering. Podobnie jak w przypadku Hali Łuczniczka i hali rozgrzewkowej ARTEGO ARENA całość obiektu obsługują nasze centrale BS i BD wraz z systemem automatyki, ale w przypadku lodowiska zastosowano także nasz najnowszy produkt – osuszacz powietrza BO-CK.

Otwarte 05 stycznia 2018  przez prezydenta Rafała Bruskiego lodowisko powstało głównie dla mieszkańców, ale z Torbydu będą mogli korzystać również profesjonalni hokeiści, bo płyta lodowiska  ma parametry  spełniające wymogi International Ice Hockey Federation. Dla korzystających ze ślizgawki przygotowano szatnie z samoobsługowymi szafkami, wypożyczalnię łyżew z 240 parami, punkt handlowy, pomieszczenie medyczne, a na piętrze trybuny na 300 osób oraz restaurację z oknem widokowym na taflę lodu.

Na budowę nowego lodowiska bydgoszczanie oczekiwali 16 lat, zapowiada się jednak, że TORBYD na trwałe wpisze się na mapie atrakcji sportowych tego miasta. Nasze centrale klimatyzacyjne wraz z osuszaczem powietrza będą miały zatem swój udział w doskonałej całorocznej rozrywce bydgoszczan. lodowisko bydgoszcz 3