Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy punkt na kulturalnej mapie Krakowa z centralami VBW Engineering

Po trwającej ponad rok renowacji, ponownie otwarto jeden z największych polskich lokali koncertowych - Klub STUDIO należący do Akademickiego Centrum Kultury Akademii Górniczo Hutniczej. Budynek po przebudowie ma większą powierzchnię - ponad 4000 m2 i kubaturę - ponad 21 000 m3, dzięki czemu w wydarzeniach kulturalnych może brać udział jednocześnie nawet 1500 widzów. W obiekcie zastosowano odnawialne źródła energii oraz rozwiązania technologicznie zmniejszające zapotrzebowanie budynku na energię.

Klub STUDIO wyposażono w nowoczesny system elektroakustyczny i dla zachowania jego walorów konieczne było również dobranie odpowiednich urządzeń technicznych obsługujących obiekt. Tak jak na opisywanych przez nas wcześniej obiektach Filharmonii Bałtyckiej, Ergo Areny, czy toruńskiego Centrum Jordanki, tak i tu wybrano centrale klimatyzacyjne produkcji VBW Engineering. W klubie pracuje 9 sztuk central BD (8 nawiewno-wywiewnych i 1 nawiewna) o łącznej wydajności 59 410 m3/h od BD-MINI po największą BD-8BIS o wydajności 35 000 m3/h. klub studio 1