Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Łotewskie centrum medyczne

   Kliniczny Szpital Uniwersytecki w Rydze – to największa medyczna placówka na Łotwie o charakterze multidyscyplinarnym. Zapewnia wszechstronną diagnostykę i terapię pacjentów, prowadzi badania naukowe, nadzoruje wdrażanie innowacji, oferuje szkolenia dla młodych profesjonalistów, jest ważnym centrum informacyjnym dla promocji zdrowia.

   W przychodni oferowane są niedostępne w innych stacjonarnych placówkach medycznych profile typu - mikrochirurgia, chirurgia plastyczna i rekonstrukcyjna, profil toksykologiczny i sepsa, leczenie odleżyn, politraumy, leczenie oparzeń i odmrożeń, rehabilitacja ofiar reżimu socjalizmu, dziecięca surdologia, przeszczep komórek macierzystych.

   Obiekt składa się z sześciu szpitali, zatrudniających łącznie 4709 pracowników, w tym 986 lekarzy i ponad 1600 specjalistów w leczeniu i opiece nad pacjentami. W 2013 roku w szpitalu hospitalizowano 100 065 pacjentów stacjonarnych i 338 104 ambulatoryjnych. Przeprowadzono 26 098 operacji. Szpital stanowi bazę szkoleniową dla studentów uczelni medycznych Rygi i całej Łotwy, jak również niższego personelu medycznego.

   Jest to z pewnością centrum medyczne o wielkim znaczeniu dla Łotwy. A za jakość powietrza w ASlimnica w Rydze odpowiadają urządzenia VBW Engineering. Po przeprowadzeniu w ostatnich latach zakrojonych na dużą skalę prac modernizacyjnych obiektu, zamontowano instalację uzdatniania powietrza w warunkach o zaostrzonych wymaganiach, opartą o centrale klimatyzacyjne naszej firmy.szpital ryga 3