Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Hard Rock Cafe z urządzeniami VBW Engineering

   Na świecie działa ponad 180 restauracji Hard Rock Cafe w ponad 53 krajach, w tym trzy w Polsce. Wszystkie lokale tej sieci słyną z tego, że eksponują w swoich wnętrzach ponad 75 tys. pamiątek od artystów, które zgromadziły w ciągu 40 lat. Dzięki temu turyści urządzają sobie pielgrzymki śladem pamiątek, by np. zrobić sobie zdjęcie przy kurtce Elvisa Presleya, gitarze Franka Zappy, czy – bardziej współczesnych pamiątkach związanych z Brucem Springsteenem czy Johnem Bon Jovi. Hard Rock posiada największą kolekcję tego typu przedmiotów na świecie, zapoczątkowaną w 1979 roku przez Erica Claptona, który wręczył niepodpisaną gitarę Fender restauracji w Londynie, której był częstym gościem. Pete Townshend, gitarzysta The Who wkrótce także wręczył swoją gitarę z dopiskiem „Moja jest równie dobra jak jego! Pozdrowienia, Pete”.

   Mniej więcej co siedem lat zmienia się wystrój wszystkich wnętrz i pamiątki wędrują do innych lokalizacji. We wrześniu 2003 pierwszą w Europie Wschodniej restaurację Hard Rock Cafe witano w Moskwie, a w 2014 roku otwarto Hard Rock Cafe w centrum Ałmaty, historycznej stolicy Kazachstanu.

   Hard Rock Cafe Almaty to 3 piętrowy obiekt ze sklepem Rock Shop na parterze i dwoma piętrami przestrzeni restauracyjnej. Na głównym poziomie restauracji znajduje się bar, scena i loże VIP. Dwie przestronne sale (każda pomieści ponad 40 osób) znajdują się na drugim piętrze. Hard Rock Cafe Almaty to także taras, który powiększa do 400 liczbę miejsc dla wszystkich fanów rocka.

   O tak ważny dla Hard Rock Cafe klimat dbają w Ałmatach urządzenia klimatyzacyjne firmy VBW Engineering – dwie centrale sekcyjne BS oraz centrale podwieszane SPS, które pewnie mają trudne zadanie do wypełnienia, bo gorąca hardrockowa atmosfera panująca w Cafe wymaga naprawdę wysokiej sprawności!hard rock 1