Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Krakowskie Centrum Kongresowe

   Ponad 36.000 m² przestrzeni konferencyjnej, Sala Audytoryjna gotowa przyjąć 2000 osób, do dyspozycji gości: sala teatralna (600 miejsc), sala kameralna (400 miejsc lub 2x200 miejsc) oraz zespół sal konferencyjnych o powierzchni 500 m kw., które mogą być dzielone na mniejsze powierzchnie. Dzięki odpowiedniemu rozplanowaniu sal w ICE Kraków mogą odbywać się nawet trzy wydarzenia jednocześnie.

   Ponadto przestronne i wielofunkcyjne foyer przystosowane między innymi do organizacji wystaw, stoisk sponsorskich i ekspozycyjnych, a przy tym wyśmienita lokalizacja obiektu w centrum Krakowa – przy rondzie Grunwaldzkim z widokiem na Zamek Królewski na Wawelu i Kazimierz. Według władz miasta jest to pierwszy zbudowany z takim rozmachem obiekt w Polsce, który umożliwi organizowanie dużych kongresów, koncertów, spektakli i wystaw, spełniającym wymagania międzynarodowych organizacji kongresowych oraz najwyższe standardy akustyki i mechaniki widowiskowej. Wysoki standard budynku pozwala plasować go wśród najbardziej prestiżowych i ekskluzywnych centrów kongresowych Europy.

   17.10.2014 Centrum Kongresowe ICE Kraków rozpoczęło działalność koncertem ze specjalnie na tę okazję skomponowanym utworem "2014. Tu i teraz" Zbigniewa Preisnera.

   Koncepcję Centrum wybrano w listopadzie 2007 r. w międzynarodowym konkursie architektonicznym zorganizowanym przez miasto. Zwycięska propozycja została opracowana przez krakowską pracownię Ingarden & Ewy, w konsultacji z japońską firmą Arata Isozaki & Associates. Dzięki temu, że centrale klimatyzacyjne VBW Engineering zabezpieczają odpowiedni klimat na wielu realizacjach o podobnej charakterystyce, są znane z ekonomicznej eksploatacji i zaprojektowano je z myślą o obiektach z wysokimi wymaganiami akustycznymi, to także Centrum Kongresowe ICE Kraków powierzyło naszym produktom tą jakże ważną rolę klimatyzowania obiektu.ice 02