Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zielone Miasto z Azerbejdżanu - centrale klimatyzacyjne z VBW Engineering

   „Green City” to ciągle rozbudowujące się nowoczesne centrum mieszkalno-rozrywkowe, położone 12 km od Baku, na brzegu morza. Główne atuty obiektu, oprócz wspaniałych widoków, to jego samowystarczalność i wielkość – "Green City" jest jednym z największych projektów tego typu realizowanych w Azerbejdżanie. Całkowita powierzchnia nieruchomości wynosi 120 000 m2, z czego 23 000 m2 to konstrukcje kryte i 97 000 m2 - tereny zielone. Rośnie tu już 15 000 drzew, a nowe będą jeszcze dosadzane, co stanowi zasadniczy walor obiektu, ujawniający również genezę jego nazwy.

    Jak na "Zielone miasto" przystało, zostało ono zbudowane przy użyciu naturalnych materiałów: kamieni i drewna. System mieszkalny składa się z 11 kondygnacyjnego hotelu, rezydencji i domków, centrum zdrowia i sportu, kliniki, centrum konferencyjno-koncertowego, supermarketów, kawiarni i restauracji, salonów samochodowych i innych usług, wg życzeń i potrzeb mieszkańców „Green City”. Samo położenie obiektu nad brzegiem morza wśród zieleni jest dużym walorem, a autorzy projektu udowadniają, że zdrowie i odpoczynek mieszkańców stanowiły naprawdę nadrzędne priorytety przy powstawaniu „Green City”. Jego centrum sportu zostało wyposażone w 5 basenów - otwartych i krytych oraz pływalnię dla dzieci, łaźnie tureckie, rosyjskie i sauny, jacuzzi przeznaczenia medycznego, salony urody, siłownie, aerobik, aqua-masaż , "multiwitaminowe" kawiarnie oraz wiele wiele innych atrakcji.

   Miło nam poinformować, że w tym wspaniałym ośrodku o wypoczynek i zdrowie jego mieszkańców będą również dbały centrale klimatyzacyjne VBW Engineering, które zostały dostarczone do Baku. W skład zamówienia weszły centrale OKEANOS z pompą ciepła, centrale dachowe BD i aparaty podwieszane SPS MINI. Jak się przekonujemy, marka VBW Engineering posiada mocną pozycję w Azerbejdżanie, co zaowocowało podjęciem współpracy z twórcami tego olbrzymiego przedsięwzięcia.baku 1