Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aquarius Bielawa - bardziej energooszczędny i ekologiczny.

   2,5 mln zł kosztował remont kąpieliska. Wymieniono tu urządzenia odpowiedzialne za ogrzewanie powietrza w całym obiekcie i wody w nieckach pływalni. Zamontowane zostały także systemy zasilające, zbiorniki przelewowe do brodzika, a także nowe prysznice. Na ekomodernizację systemu energetycznego, która przyniesie wymierne oszczędności w utrzymaniu pływalni, miasto pozyskało z Unii Europejskiej 2,1 mln złotych.

   Najważniejszymi elementami inwestycji są: układ chłodniczy z pompą ciepła, który będzie chłodzić powietrze latem oraz ogrzewać zimą, korzystając z energii powietrza wywiewanego oraz kocioł kogeneracyjny, dzięki któremu wytwarzanie energii cieplnej i elektrycznej jest kilkukrotnie tańsze. Oprócz tego w Aquarius Bielawa wymieniono filtry uzdatniania wody, które w zdecydowany sposób ograniczą utratę ciepła wody podczas procesu filtracji.

   Zastosowanie powyższych rozwiązań sprawiło, że Aquarius Bielawa stał się nie tylko bardziej ekonomiczny, ale także ekologiczny. Udało się bowiem w sposób zdecydowany obniżyć emisję dwutlenku węgla.

   Wykonanie ekomodernizacji basenu Aquarius Bielawa było koniecznością, ponieważ obiekt, który został otwarty w 1999 roku, utracił już swoje energooszczędne właściwości. Powodowało to ciągły wzrost kosztów utrzymania.

    Miło nam, że do tych oszczędności w znacznym stopniu przyczynia się zainstalowane na pływalni urządzenia VBW Engineering – centrale klimatyzacyjne sekcyjne BS oraz centrale basenowe – OKEANOS.aquarius 1