Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Klimatyzacja w obiektach akademickich

   Dwie z pozoru podobne inwestycje, dwie akademie wrocławskie – Muzyczna im. Karola Lipińskiego oraz Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta, dwa zbliżone obiekty, a jednak wymagające zupełnie innych warunków pracy układu klimatyzacyjnego.

   Obie – służyć mają studentom, ale specyfika ich studiów znacząco musiała wpłynąć na projekt. W jednym obiekcie postawiono na specjalne warunki akustyczne, realizując powstanie nowego kompleksu dydaktyczno-koncertowego. Jest on najbardziej nowoczesną częścią akademickiego Kampusu. Został oddany do użytku z początkiem października 2013 roku. Wraz z nadejściem nowego roku akademickiego, w nowoczesnych salach wykładowych i ćwiczeniowych, rozpoczęły się grupowe i indywidualne zajęcia dydaktyczne. Oficjalne otwarcie nowego obiektu i znajdującej się w nim Sali Koncertowej nastąpiło w dniu 26 października 2013 r., a uświetnił je Nadzwyczajny Koncert Jubileuszowy zorganizowany z okazji przypadającego na rok 2013 Jubileuszu 65-lecia Uczelni.

   Nieco wcześniej z nowych obiektów mogli korzystać studenci Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. W 2012 roku otwarto nowy gmach zwany Centrum Sztuk Użytkowych i Centrum Innowacyjności, które spełnia rolę dydaktyczno-warsztatową. W budynku wyposażonym w najnowsze technologie i urządzenia warsztatowe znajduje się 9 laboratoriów oraz 42 pracownie.

   Obie inwestycje – oprócz ich akademickiego charakteru – łączy jeszcze jedno. Do realizowania szczególnych zadań klimatyzacji budynków wybrano produkty VBW Engineering. Centrale klimatyzacyjne dachowe i sekcyjne świetnie sprawdzają się w takich trudnych warunkach i z powodzeniem dbają o odpowiedni klimat dla wrocławskiej młodej sztuki.akademia sztuk pieknych wro

 
Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego  Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta