Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wymiennik przeciwprądowy w centralach klimatyzacyjnych SPS

   Centrale klimatyzacyjne VBW Engineering z przeciwprądowym wymiennikiem ciepła zaprojektowano z myślą o odzysku ciepła w układach powietrze-powietrze w systemach wentylacyjnych, dbających o komfortowy klimat dla domów, biur, sklepów, sal bankietowych, restauracji itp. Jest to wyjątkowy produkt, wyróżniający się w szeregu nowoczesnych urządzeń, wyposażonych w  systemy rekuperacji.

   Dzięki przeciwprądowemu wymiennikowi ciepła możliwe jest odzyskanie 90-98% ciepła, pochodzącego z obsługiwanych przez system pomieszczeń. Tak nowatorskie rozwiązanie, w połączeniu z systemami automatyki, pozwala na znaczne ograniczenie kosztów eksploatacji budynku i zapewnia optymalne parametry powietrza, nawet przy najbardziej wymagających założeniach. Wymiernym skutkiem wykorzystania takiego systemu nowoczesnej klimatyzacji jest dobre samopoczucie użytkowników pomieszczeń oraz zmniejszenie konsumpcji energii, co bezpośrednio przyczynia się do dbałości o środowisko naturalne.

Europejski klimat, pomimo swojego umiarkowanego charakteru niesie ze sobą również znaczne spadki temperatury zewnętrznej. W takich okresach straty energii przeznaczonej na wentylację pomieszczeń są niebagatelne. Ciepło w tradycyjnych systemach klimatyzacji jest bezpowrotnie tracone. Centrale klimatyzacyjne VBW Engineering wyposażone w systemy rekuperacji, odzyskują je w dużym stopniu, a zmaksymalizowana wymiana energii pomiędzy strumieniem wywiewanego ciepłego powietrza powoduje, że energia cieplna prawie całkowicie przekazywana jest strumieniowi powietrza nawiewanego.

   Sytuacja optymalna zachodzi w przypadku, kiedy osiągana jest 100%-owa sprawność cieplna, a parametr temperatury powietrza na końcu układu chłodzenia jest taki sam, jak parametr przeciwprądu na początku układu ogrzewania i na odwrót. W praktyce osiągnięcie takiego wyniku jest niemożliwe. Nasze systemy odzysku ciepła pozwalają na rekuperację na poziomie 90-98%, co jest wynikiem bardzo zadowalającym z punktu widzenia ekonomiki obsługi obiektu. Zastosowane wymienniki ciepła mają nawet 3,5 raza większą zdolność przekazania energii z powietrza wywiewanego i jest to znaczący argument dla wyboru central klimatyzacyjnych produkowanych przez firmę VBW Engineering.

Korzyści płynące z wykorzystania central klimatyzacyjnych SPS z systemem przeciwprądowego wymiennika ciepła:

  • - świeże powietrze o stałych parametrach, niezależnie od pory roku;
  • - znaczne obniżenie kosztów obsługi obiektu;
  • - niski koszt zakupu urządzenia;
  • - skuteczne usuwanie nieprzyjemnych zapachów;
  • - uproszczona procedura instalacji urządzeń;
  • - urządzenia nie wymagają częstej konserwacji;
  • - profilaktyka zapobiegania powstawania pleśni i grzybów;
  • - szeroki zakres temperatury działania;
  • - materiały wykorzystane w podzespołach pozwalają na łatwy i kompletny recycling.

<<< Karta katalogowa do pobrania >>>

przeciwpradowy sps 2014

przeciwpradowy sps