Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ochrona przed nadmiernym hałasem - podpisanie umowy z Z.U.T. w Szczecinie.

 

Kwestia zwiększania komfortu użytkowania urządzeń klimatyzacyjnych VBW Engineering stanowi dla nas stały priorytet. Nawiązanie zatem współpracy z Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technicznym w Szczecinie w zakresie wykorzystania nowych technik badawczych dźwięku, wpisuje się świetnie w działalność prowadzoną przez firmę, a przy tym jest znakomitym narzędziem łączącym wiedzę praktyczną i doświadczalną pracowników naukowych i przedstawicieli firmy.

Przedstawiciele VBW Engineering gościli w Wydziale Techniki Morskiej i Transportu ZUT w Szczecinie. Po prezentacji wydziału przeprowadzonej  przez dr hab. inż Macieja Taczałę - dziekana WTMiT, gości zaproszono do nowoczesnych laboratoriów Particle Image Velocimetry, Laser Doppler Anemometry, Laboratorium Akustyki Okrętowej, a nawet do komory bezechowej, gdzie można było podpatrzeć przebieg badań akustycznych z wykorzystaniem specjalistycznej sondy 3D.

Laboratorium prowadzi badania naukowe - badania akustyczne metodą natężenia dźwięku i zastosowanie laserowej anemometrii obrazowej, proponowane przez Zespół Wibroakustyki Stosowanej Katedry Technicznego Zabezpieczenia Okrętów WTMiT Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technicznego w Szczecinie w ramach badań związanych z ochroną przed nadmierną emisją hałasów, generowanych przez urządzenia i struktury przemysłowe.

Dzięki nawiązaniu współpracy i uroczystym podpisaniu w dniu 25 października 2012 umowy, będziemy mieli możliwość korzystania z tych nowoczesnych laboratoriów oraz ogromnej wiedzy pracowników naukowych Wydziału Techniki Morskiej i Transportu ZUT w Szczecinie.

Mamy nadzieję, że podpisanie powyższej umowy będzie kluczowym momentem w opracowywaniu technologicznych rozwiązań w centralach klimatyzacyjnych, które wyznaczać będą nowe standardy jakości, mające na względzie przede wszystkim komfort użytkownika i przyjazny wpływ na otaczające środowisko.

Nie bez znaczenia jest fakt, iż bliski kontakt z uczelnią, która przejawia aspiracje do zaliczenia w poczet nowoczesnych i zarazem najbardziej aktywnych badawczo instytucji naukowych w Polsce, znacząco ułatwi studentom orientację w branżowym rynku pracy.

.